ul. Kazimierza Wielkiego 5, Zielona Góra

Dziś na wesoło, mamy święto.

      Ciekawe, dostaje wiele pytań czy wiedziałem 9 grudnia o interwencji NBP pisząc o samotnym bojowniku ! Jedną z Japońskich formacji świecowych odwracających trend, jest samotny wojownik. Widać było w te dni, że ktoś mocny chce aby dołki nie zostały sforsowane. Wtedy nie wiedziałem, że to NBP. Dopiero w ostatnich dniach grudnia, serwisy ekonomiczne zaczęły podawać tę wiadomość. Moje wytłumaczenie interwencji jest proste. Na koniec 2019 roku cena EUR/PLN była 4,2585 a USD/PLN 3,7977. Gdy interwencja się zaczęła cena EUR/PLN była 4,4169 a USD/PLN 3,6159. Gdyby tak się zakończył rok NBP na bilansie poniósł by stratę. Na EUR/PLN zarobił by 16 groszy a na USD/PLN stracił by 18 groszy. Trzeba było lekko skorygować kursy do góry. Cała filozofia. Ciekawe czy ta sztuczka się uda na koniec 2021 roku.

       Moje zdanie na temat rezerw znacie, zakładam, że będziemy mieli (oby nie ) wariant Turecki i rezerwy zostaną zużyte. Im są większe tym lepiej. Może dolar nie będzie tak wysoko.

      Na początku mojego pisania ( początek marca) podałem zakresy długoterminowe dla USD/PLN, EUR/PLN,GBP/PLN i CHF/PLN. Warto je sobie zapisać i obserwować. Teraz będę w kolejnych dniach tygodnia pisał o kolejnych parach na Marzec.

      Dziś USD/PLN w długim terminie dotarliśmy idealnie do oporu na cenie 3,88503. Przebicie tego poziomu zmieni nam trend spadkowy w tym roku na wzrostowy. Więc posiadacze dolarów kibicują przebiciu. 

      Marzec ma wsparcie na 3,81421 a opór na 3,89921. Z tego wynika że chwilowe naruszenia oporu długoterminowego mogą się zdarzyć. Kupowanie w zakresie dolnym będzie dobrym pomysłem a sprzedawanie w górnym.

      Ten tydzień jest podobny kupujemy w rejonie 3,81381 a sprzedajemy w 3,89785. 

       Gdyby dolar trwale przebił poziom 3,88503 to zobaczymy 4 z przodu.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu