ul. Kazimierza Wielkiego 5, Zielona Góra

Widziałem dziwne ruchy w rejonie 4,59 około godziny 16:30.

      Rezerwy dewizowe kraju na koniec 2020 roku wynosiły 125,6 miliarda EURO, 154,2 miliarda USD pozostałych walut było mniej GBP/NZD/NOK/AUD/ i były jeszcze rezerwy w złocie. W 2021 roku rezerwy się lekko powiększały. Ceny na 31 grudnia 2020 roku były na poziomie EUR/PLN 4,6148 a USD/PLN na 3,7584 i złoto na 1899 USD z uncje. Widać z tego, że nie ma potrzeby interwencji na rynku, ponieważ zysk jest pewny. Wprawdzie na złocie i euro jest strata ale na dolarze zysk, pokrywa te straty z nawiązką. Idealne zamkniecie roku powinno wypaść na 4,62 na EUR/PLN wtedy by nie było straty. Cena złota spadła na 1811 USD ( dziś) ale przez to, że dolar wzrósł to cena w złotówkach jest lekko wyższa. Oczywiście wiedząc, że inflacja jest na poziomie 7,8 procenta, trzymanie tych walut i złota przyniosło ogromną stratę, no ale kto na to patrzy. USD/PLN wybronił się na 0 ponieważ cena 3,7584 plus inflacja daje cenę 4,0515, EUR/PLN ma stratę ponieważ aby wyjść na zero dziś jego cena powinna być 4,9747, natomiast złoto powinno by kosztować 1899 plus inflacja to daje 2047 USD. Więc nasze rezerwy stopniały potwornie. 

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor AW Advise nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody autora jest zabronione.

Wróć do listy komentarzy
Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij
Kantor AW Advise w Zielonej Górze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu